Posiedzenie Międzywojewódzkiego Zarządu Małopolsko – Świętokrzyskiego

W dniu 25 czerwca 2019 roku w krakowskiej siedzibie odbyło się spotkanie Międzywojewódzkiego Zarządu Małopolsko – Świętokrzyskiego, podsumowujące I półrocze bieżącego roku.

Zasadnicze tematy spotkania dotyczyły omówienia spraw organizacyjnych
i porządkowych w lokalnej strukturze tj. cykliczności wpłacania składek członkowskich oraz zmiany terminu przesyłania ankiet statystycznych.

Omówiono także obowiazek składania od bieżącego roku deklaracji podatkowej w formie elektronicznej na formularzu CIT-8, opatrzonej podpisem elektronicznym. Proces ten wielu organizacjom przysporzył sporo problemów informatycznych, a także wygenerował dodatkowe koszty, związane z koniecznością skorzystania z usług biura rachunkowego.

Ponadto omówiono zagadnienia poruszone podczas kwietniowego szkolenia w Wiśle. Przeanalizowano kwestie związane ze zmianami w ustawie związkowej, w kodeksie pracy, różnicami pomiędzy PPK i PPE, zasadami i terminami wprowadzenia tych programów oraz obowiązkami pracowników i pracodawców związanych zarówno z obowiązkowym, jak i dobrowolnym uczestnictwem.

Następnie Przewodnicząca poinformowała zebranych o nadchodzącym jubileuszu 35-lecia Federacji. Na uczestnictwo w obchodach wyznaczono trzech przedstawicieli Regionu.

Na zakończenie spotkania ustalono miejsce i termin kolejnego szkolenia, które odbędzie się w Wiśle w miesiącu październiku. Szkolenie to będzie współorganizowane z Zarządem „Śląsk”.

Po wyczerpaniu tematów, Przewodnicząca Zarządu serdecznie podziękowała przybyłym za obecność na spotkaniu, życząc wszystkim pogodnych i udanych wakacji.