Szkolenie w Ośrodku Wczasów Klimatycznych Pod Danielkami

W dniach 10.10.2018r. – 13.10.2018r. w malowniczej  Orawce odbyło się szkolenie zorganizowane wspólnie przez Zarząd Międzywojewódzki ŚLĄSK oraz Międzywojewódzki Zarząd Małopolsko-Świętokrzyski.

Przewodniczący Kazimierz Kochan oraz Przewodnicząca Agnieszka Tajak przywitali wszystkich zebranych i podziękowali za przybycie. Na szkoleniu zaszczycili również swoją obecnością zaproszeni goście:

Kol. Teresa Pszczółka – Przewodnicząca Federacji

Kol. Janusz Horajecki – Wiceprzewodniczący Federacji

Kol. Ewa Kretkiewicz – Sekretarz Federacji

Kol. Leszek Nowosadko – Członek Prezydium Federacji

Kol. Ryszard Gocłowski – Przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej wraz z Członkami Krajowej Komisji Rewizyjnej

Kol. Marcin Sokalski – Radca Prawny Federacji

W trakcie spotkania zostały omówione bieżące sprawy organizacyjne, po których zaproszono do wspólnej dyskusji.  Przewodnicząca Federacji Teresa Pszczółka przedstawiła sytuację prawną i finansową Federacji.  Mając na uwadze ulgi jakie przysługują członkom związku oraz ich rodzinom zachęcała również do korzystania z ośrodków, którymi dysponuje Federacja m.in. Sanatorium „Ciche Wąwozy”.  Jak zawsze na koniec dyskusji zaprosiła wszystkich zainteresowanych  do zadawania pytań na tematy dotyczące działalności Federacji.

Na szkoleniu Kol. Marcin Sokalski przedstawił bieżące problemy, z którymi borykają się związki zawodowe,  szczególnie po zmianach przepisów oraz wyjaśnił najważniejsze kwestie dotyczące ochrony i przetwarzania danych po wprowadzeniu RODO.

Wszystkich uczestników szkolenia zaproszono na uroczystą kolację, na której Przewodniczący Związków Kol. Kazimierz Kochan serdecznie podziękował Marioli Czernichowskiej oraz Dorocie Wilk za organizację szkolenia.

Być może był to ostatni wyjazd do tutejszego ośrodka w związku z planami jego sprzedaży wobec czego  szczególne podziękowania złożono na ręce naszej Kol. Helenki, która zawsze dbała o  przygotowanie ośrodka na przyjęcie gości. Orawka była miejscem szczególnym dla związkowców, którzy gościli tam z całego kraju, była miejscem sympatycznych spotkań, miejscem wymiany ważnych informacji oraz dokonywania ważnych wyborów. Ten malowniczo położony ośrodek  był naszym wspólnym domem, w którym czuliśmy się u siebie.  Bo piękne miejsca to nie tylko piękno otaczającej nas przyrody ale to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą to piękno i atmosferę. Dlatego pozwolę sobie w imieniu związkowców podziękować wszystkim, którzy mieli swój udział w jego tworzeniu i działalności.