Szkolenie Zarządu Międzywojewódzkiego „Śląsk” w dniach 21-23 kwietnia 2022r. w Radkowie.

W otoczeniu pięknych Gór Stołowych odbyło się szkolenie dla związkowców Zarządu Międzywojewódzkiego ‘Śląsk”.

Gościliśmy również Zarząd Federacji – Teresę Pszczółkę – Przewodniczącą Federacji i Janusza Horajeckiego – Wiceprzewodniczącego Federacji oraz Marcina Sokalskiego – Radcę Prawnego Federacji.

Przewodniczący Kazimierz Kochan przywitał wszystkich zgromadzonych
a w szczególności związkowców, którzy pierwszy raz uczestniczyli w szkoleniu Międzywojewódzkiego Zarządu.

Szkolenie zorganizowane zostało przede wszystkim pod kątem tematów z zakresu prawa pracy. Dzięki uprzejmości Inspektorów z Państwowej Inspekcji Pracy
w Kłodzku, uczestnicy szkolenia mogli zadawać indywidualne pytania i wysłuchać najważniejszych zagadnień z zakresu prawa pracy.  Inspektorzy odpowiadali
na wszystkie pytania, opisali również przykłady z codziennej pracy wskazując
na różnorodność problemów z jakimi borykają się pracownicy oraz pracodawcy.

Przewodniczący na koniec szkolenia serdecznie podziękował Inspektorom za przybycie i poświęcony czas. Uczestnicy rzadko mają możliwość zadawania pytań bezpośrednio Inspektorom Państwowej Inspekcji Pracy i chętnie korzystali z tej okazji.

Po szkoleniu Przewodnicząca Federacji Teresa Pszczółka przekazała najważniejsze informacje z działalności Federacji. Zachęcała do korzystania z ulgowych wyjazdów do Sanatorium w Nałęczowie oraz domków w Krynicy Morskiej. Przedstawiła również bieżącą sytuację dotyczącą majątku Federacji a w szczególności głównej siedziby Federacji w Warszawie.

Uczestnicy oprócz szerzenia wiedzy z zakresu prawa pracy w wolnym czasie mieli możliwość zwiedzania pobliskich atrakcji turystycznych.  Taras widokowy na Górze Guzowata pozwalał na podziwianie pasma górskiego położonego na terenie Parku Narodowego Gór Stołowych. Niesamowite formacje skalne robią ogromne wrażenie
w szczególności widok ze Szczelińca Wielkiego. W niewielkiej odległości znajdują się również Błędne Skały, tworzące malowniczy skalny labirynt.  Dzięki organizacji szkolenia w Radkowie uczestnicy mieli możliwość podziwiania i korzystania z tych atrakcji w ramach czasu wolnego.  

Przewodniczący Kazimierz Kochan podziękował wszystkim za przybycie, żywiąc nadzieje, że spotkamy się na kolejnym szkoleniu już jesienią. Zaproponował również aby związkowcy przygotowali tematy, które chcieliby poruszyć na kolejnym spotkaniu.

20220422_125611

Zdjęcie 1 z 5