Wyjazdowe posiedzenie Międzywojewódzkiego Kujawsko-Pomorskiego Zarządu Federacji w Jantarze

Zgodnie z przyjętym w styczniu tego roku planem pracy, Międzywojewódzki Kujawsko–Pomorski Zarząd Federacji zorganizował w dniach 7-9 czerwca wyjazdowe posiedzenie na Mierzeję Wiślaną do ośrodka wypoczynkowo – szkoleniowego „Viva” w Jantarze.

W pierwszym dniu odbyły się kolejno połączone posiedzenia Międzywojewódzkiego Zarządu i Międzywojewódzkiej Komisji Rewizyjnej z udziałem przedstawicieli zakładowych organizacji związkowych, którzy wyrazili wolę i chęć przybycia, a następnie posiedzenie organów statutowych ZOZ SM z Gdańska (Związku Zawodowego Straży Miejskich i Gminnych Województwa Pomorskiego). W trakcie zebrania Międzywojewódzkiego Zarządu zostały poruszone istotne kwestie z punktu widzenia funkcjonowania Federacji, takie jak poprawa i potrzeba urealnienia wysokości składki członkowskiej odprowadzanej przez zrzeszone organizacje na rzecz Federacji. Omówiono problemy występujące w zakładowych organizacjach związkowych, w tym powtarzające się problemy z oddelegowaniem – urlopowaniami z zakładów pracy. Przedstawiono też sukcesy, m.in. nakaz jaki Państwowa Inspekcja Pracy wydała Straży Miejskiej w Gdańsku w sprawie zakwalifikowania kierowców pojazdów uprzywilejowanych w ruchu do grupy stanowisk pracy o szczególnym charakterze, co jak wiadomo może być przyczółkiem do możliwości późniejszego starania się o emerytury pomostowe. Sprawa wcześniejszych emerytur jest wpisana w linię programową Federacji, co wielokrotnie przedstawiane było na zebraniach. Natomiast z okazji jubileuszu 40- lecia Federacji, którego centralne obchody mają się odbyć w grudniu w Nałęczowie, uchwałą Międzywojewódzkiego Zarządu wytypowano osoby do odznaczeń. Przewodniczący Międzywojewódzkiego Zarządu kol. Mariusz Kaźmierczyk odczytał listy gratulacyjne, które z okazji 40 lecia zostały wystosowane przez organizacje związkowe z Polski:

  1. z OPZZ Rady województwa opolskiego, wystąpił jej Przewodniczący kol. Wojciech Rajchel;
  2. z OPZZ Porozumienie Pracownicze z siedzibą Katowicach – wystąpił przewodniczący kol. Damian Macioł;
  3. z NSZZ SM w Białymstoku – wystosowali list kol. Marek Babiński – przewodniczący i kol. Andrzej Butkiewicz zastępca przewodniczącego.

W następnym dniu pobytu, po raz trzeci w historii Międzywojewódzkiego Zarządu zostały przeprowadzono zawody wędkarskie. Tym razem na łowisku komercyjnym Jantar Staw rywalizowali uczestnicy z dwóch województw: pomorskiego i kujawsko – pomorskiego.

Pierwsze miejsce zajął kol. Rafał Kowalczyk. Na drugim miejscu uplasował się kol. Dariusz Owczarzak. Trzecie miejsce zajął kol. Dariusz Walter, a czwarte kol. Wojciech Lubrant.

Uczestnicy dziękują kierownictwu i obsłudze ośrodka „Viva”, w tym szefowej kuchni za pobyt oraz smaczne wyżywienie dostosowane do potrzeb uczestników.

Osoby niezrzeszone zapraszamy do wstąpienia w struktury związkowe.

 

image_50431489

Zdjęcie 1 z 20