150-lecie Związku Zawodowego Poligrafów

W dniach 1-2 czerwca 2023 roku w Warszawie odbyły się pod Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana Andrzeja Dudy uroczyste obchody 150-lecia Związku Zawodowego Poligrafów – najstarszego w Polsce związku zawodowego i jednego z najstarszych w Europie i świecie.

W obchodach tych uczestniczyli liczni zaproszenia goście z zagranicy, jak i z Polski, w tym były Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Aleksander Kwaśniewski.

W obchodach tego wyjątkowego jubileuszu zaprzyjaźnionego z Naszą Federacją Związku Zawodowego Poligrafów uczestniczyli przedstawiciele Federacji z Teresą Pszczółką na czele.

Poza uroczystościami rocznicowymi odbyły się wykłady, prezentacje i dyskusje panelowe poświęcone bieżącej problematyce branży poligraficznej, zmianom w prawie pracy, problematyce ruchu związkowego, edukacji zawodowej. Aktywny udział w tych obchodach miała jako współorganizator Polska Izba Druku – co podkreśla rangę tego wydarzenia związkowego, jak i znaczenie dialogu społecznego branżowego w Polsce, który po latach marazmu powili się odracza.

Koleżankom i Kolegom Poligrafom życzymy wszelkiej pomyślności w pracy związkowej i kolejnych 150 lat działalności na rzecz ludzi pracy w Polsce, Europie i na świecie.

FKR_1500

Zdjęcie 2 z 7